Najdôležitejšie, čo modelka/model na fotenie potrebuje je dobrá nálada a chuť spolupracovať na dobrej veci, výsledkom ktorej by mali byť pekné a hodnotné fotky, s ktorými budu obe zúčastnené strany spokojné.
Je však treba dodržať aj isté „technické“ podmienky. Tu záleží na štýle a žánri fotenia, preto je nutné dohodnúť sa, čo sa bude fotiť.

Pri modelingovej, beauty a fashion fotografii je treba, aby si modelka so sebou priniesla čo najviac druhov oblečenia ktoré má rada a v ktorom sa cíti dobre. Rovnako môže zobrať kusy oblečenia, ktoré bežne len tak na ulicu nezoberie (korzety, čipkované šaty, priesvitné či extravagantné oblečenie, spodné prádlo a pod.) a pri výslednej fotke pridajú modelke na atraktivite. Čo sa týka obuvi, mala by mať modelka so sebou minimálne jeden pár lodičiek alebo topánok na vysokom opätku.

Pri fotografii aktu a glamouru toho veľa netreba. Podstatné je, aby si modelka v ten deň nevzala tesné spodné prádlo, ktoré zanecháva otlaky, pretože tie na fotkách pôsobia veľmi rušivo a ťažko sa retušujú. Rovnako nechty by mali byť upravené (buď nalakované alebo odlakované) pretože zanedbaná manikúra (ošúchaný lak a pod.) pôsobí na fotkách nepríjemne a znižuje ich krásu a hodnotu.
Rovnako sa dajú využiť rôzne rekvizity (šatky, laná, plachty, vejáre, škrabošky) ktoré si modelka môže kľudne priniesť so sebou.

Čo sa týka nápadov, vždy sú nejaké, ale ak má modelka/model nejaký nápad, nemusí sa báť vysloviť ho, rád ho pomôžem zrealizovať. Takisto je dobré pred fotením trochu posurfovať po nete a inšpirovať sa, osvojiť si pózy, pohľady a podobne.

Čím väčšia príprava zo strany modelky/modela, tým ľahšie fotenie a viac vydarených výsledkov.

Ak chcete vedieť, ako mať umelecké či modelingové fotky v podstate zadarmo, kliknite sem.

_MG_1968-Edit-2