Skratka TFP znamená „Time For Print“ (niekedy Time For Photos), čo je v preklade „Čas za fotky“. 
Ide o to, že modelka sa nechá nafotiť bez nároku na honorár a taktiež fotograf si za fotenie nič neúčtuje. Obaja však majú úžitok: modelka dostane kvalitné fotky na CD alebo DVD v kvalite pre tlač aj pre webové prezentácie, vďaka ktorým sa môže ďalej prezentovať a rozšíriť si tak portfolio.
Fo
tograf zasa získa ďalšie fotky pre prezentáciu samého seba. Modelka samozrejme tiež získa nové skúsenosti s fotením aprípravou na fotenie a taktiež nový prístup, keďže každý fotograf je individuálny a má svoje vlastné postupy.

Ako funguje TFP v praxi
Jednoduchý príklad. Dajme tomu, že si dievča, ktoré sa chce presadiť v modelingu ale potrebuje book. Za normálnych okolností stojí nafotenie booku peniaze. Ty však máš záujem získať skúsenosti a ochotu zapózovať mi na projekt, ktorý mám vopred vymyslený. Ten sa zrealizuje a po jeho nafotení sa nafotí book ako odmena pre teba. Nič však za neho neplatíš.Okrem toho dostaneš fotky z fotenia, ktoré budú slúžiť na tvoju aj moju ďalšiu prezentáciu.

Podrobnosti o použití fotografií upresňuje zmluva, tzv. model release, ktorá sa podpisuje pred každým fotením.

Ak sa necítite na fotenie aktov a umeleckých fotiek alebo TFP fotenie vám z akýchkoľvek dôvodov nevyhovuje, informácie o cenách fotenia nájdete v cenníku

sima_atelier_08_10_2011-21