Fotografia je umenie 
Je to estetická kategória, ktorá podobne ako výtvarné umenie odzrkadľuje svet a život v ňom umeleckým spôsobom, to znamená z iného uhla pohľadu. Rovnako, ako každé umenie, aj fotografia má svoje estetické pravidlá a zároveň tvorivý podiel fotografa a pri fotografii ľudí aj významný podiel modelky/modela.

Prečo sa nebáť aktov a glamouru
Zo skúsenosti a rozhovorov viem, že drvivá väčšina žien túži nafotiť profesionálne a esteticky hodnotné akty, na ktorých by bola jej prirodzená krása zvečnená a privedená k dokonalosti (priznajme si, že ide o akési „dobré klamstvo“, keďže na každej takejto fotografii vyzerá modelka krajšie a dokonalejšie, ako v skutočnosti).
Ale väčšina z tejto väčšiny žien sa bojí, alebo má iné dôvody (priateľ, manžel, puritánska výchova apod.), kvôli ktorým tento svoj sen nikdy nerealizujú.
Naozaj sa niet čoho báť. Akt síce zobrazuje nahotu, ale nie je to erotická fotografia! Nemá sexuálny podtón. Naopak, nahotu využíva ako estetickú kategóriu, akýsi kostým, ktorý slúži na vyjadrenie krásy a prirodzenosti fotografovanej osoby a na prenesenie myšlienky, pocitu a atmosféry fotografie.
Čo sa týka hanblivosti, rovnako sa niet čoho báť. Fotograf je profesionál a na modelku sa počas fotenia díva výlučne profesionálnym pohľadom. Samozrejme, hlavne ak ide o prvé takéto fotenie, nejaké rozpaky zo strany modelky tam vždy chvíľu sú, ale po chvíli opadnú. Preto je dôležité aby sa počas fotenia nastolila uvoľnená a priateľská atmosféra aby sa aj modelka aj fotograf cítili príjemne a uvoľnene.

Všetko je o dohode
Môže sa stať, že si pri fotení modelka neuvoľní, resp. bude sa cítiť nepríjemne. Samozrejme, sme ľudia a nič sa nedeje. Vtedy sa fotenie ukončí bez akýchkoľvek sankcií a podobných vecí. Za pokus naozaj nič nedáte.

Teším sa na spoluprácu!

Ak chcete vedieť, ako sa na fotenie pripraviť, kliknite sem.

P1318238145vw2